Tarihçe

2009'dan Günümüze

Demir kurumsal şirketler grubu tarihi; Yenilikler, istikrar ve ilklerle dolu

Kurucu

İbrahim Özcan
hakkında

Demir kurumsal Şirketler grubunun kuruluş hikayesi şirketin kurucusu olan İbrahim Özcan’ın hayat hikayesinin içinde diyebiliriz.

Türkiye’nin başkenti Ankara’da, Devlet memuru olan Doğan Özcan’ın,1984 yılında Dünya’ya gelen ikiz evlatlarından birisi olan İbrahim Özcan’nın ve ailesinin yaşamı, Doğan Özcan’ın trafik kazasında hayatını kaybetmesi tüm ailenin de hayatını tamamen değişecektir. Bu vefatın ardından İbrahim Özcan’ın ailesine olan sorumluluğunun daha da artacak ve genç yaşta iş hayatına girmek zorunda kalacak ve ilk iş deneyimini de kuaför sektöründe başlayacaktı.

Her zaman işinde en iyisi olmaya çalışan ve çalışkanlığı ile dikkat çeken İbrahim Özcan, bu özelliklerinin sayesinde kuaför sektörünün kurumsal şirketlerinin de kısa sürede dikkatini çekmeyi başardı.

Gelen iş teklifleri İbrahim Özcan’ın kuaförlük ile başlayan serüveninin kurumsal hayata geçmesini sağlayacak ve bu deneyim ona sektörün ihtiyaçlarını daha yakından görebilmeyi ve aynı zamanda kurmak istediği şirketin stratejisini belirlememesi için de büyük bir tecrübe kazandıracaktı.

2009 tarihine gelindiğinde ise; ikiz kardeşi olan İsmail Özcan’ının da başarılı bir eğitim hayatından sonra birçok firmada endüstri tasarım alanında tecrübe kazanması ile hayalindeki şirketin kuruluşuna artık çok daha yaklaşmıştı.

12 Nisan 2009 tarihinde ise yıllardır hayalini kurduğu şirketin kurulacağı güne artık gelinmişti. Bu tarihten kısa bir süre sonra da sektörün önemli şirketlerinden biri haline gelecek olan Demir kurumsal şirketi ‘’ Hijyen sağlıktır, sağlık ise her şeydir’’ mottosu ile çıktığı bu yolda öncelikle daha hijyenik, servis kalitesi yüksek ve sağlıklı ürünler ile hem sektörün hem de tüketicilerin kısa sürede dikkatini çekmeyi başardı.

kuruluş
gelişim

Her geçen gün Demir kurumsal şirketinin hedefleri büyüyordu. Bu hedeflere ulaşabilmek içinde şirketin yapısı da değişmeli ve gelişmeliydi. 2014 yılına gelindiğinde ise sektörün global şirketlerinde uzun yıllar yöneticilik görevlerinde bulunan M. İrfan Türkmengil’in de şirketin yönetim kuruluna dahil olması ile önce kurumsal yapının güçlenmesi sağlanacak, ardından DmrLabs şirketinin kurularak Ar-Ge çalışmaları ve laboratuvar araştırmalarını da kendi bünyesine alan şirket Türkiye’de 4000 ‘i aşkın kuaför ve güzellik salonuna hizmet vermeyi başararak ve artık Türkiye’de sektörünün lideri olacaktı. Bundan sonraki amaç ise bu liderliği koruyarak artık yurtdışı çalışmalarına hız vermek olacaktı.